داروهای بدون نسخه مانند ایبوپروفن و استامینوفن تسکین دهنده کمر درد هستند، اما مصرف طولانی مدت آن‌ها می‌تواند باعث ایجاد عوارض جانبی در فرد شود. داروهای تجویزی ممکن است اعتیاد آور بوده و حتی اثرات نامطلوب‌تری داشته باشند.

مردم صدها سال از روغن‌های اساسی، گیاهان دارویی و داروهای جایگزین به عنوان داروهای تسکین دهنده درد استفاده کرده‌اند. محققان به طور کامل در مورد این گزینه‌ها تحقیق نکرده‌اند، اما برخی از شواهد نشان می‌دهد که برخی از راه‌حل‌های درمانی می‌تواند به شما کمک کند و بسیاری از افراد آن‌ها را مفید می‌دانند.

تسکین دهنده درد طبیعی ممکن است برای همه انواع درد موثر نباشد و ممکن است در صورت شدیدتر شدن درد، تاثیری نداشته باشند. در صورت بروز این مسئله، فرد می‌تواند برای تقویت اثر آن‌ها، رویکردهای دیگر مدیریت درد را نیز به آن‌ها اضافه کند.

هر کسی که درد شدید دارد، از جمله درد ناشی از یک بیماری که در حال حاضر به آن مبتلا است، باید با پزشک خود صحبت کند. پزشکان می‌توانند راهنمایی کنند که چگونه به بهترین وجه بتوانید این کار را انجام دهید.

همچنین اگر شخصی به درد کمر مبتلا شد و علت آن را نمی‌داند، باید به پزشک خود مراجعه کند. آنها مشکلی را که باعث درد می‌شود، تشخیص دادهو درمان خواهند کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت میتوانید با شماره تلفن های  02188866629  تماس حاصل فرمایید.

درمان گیاهی کمر درد


درمان گیاهی کمر درد

بسیاری از فرهنگ‌ها به دلیل خاصیت سلامتی و رژیم‌های غذایی از درمان‌های گیاهی یا مکمل‌های گیاهی استفاده می‌کنند. این مکمل‌ها از گیاهی تهیه می‌شوند که به دلیل داشتن طعم، رایحه و یا خاصیت دارویی که دارد، از ارزش ویژه‌ای برخوردار است. اگر درد کمر یا گردن دارید و دوست دارید گزینه‌های داروهای رایج را کشف کنید، مکمل‌های گیاهی ممکن است گزینه مناسبی برای شما باشد. با اینکه مکمل‌های غذایی و ویتامین‌ها در درجه اول برای کمک به تأمین نیازهای اساسی تغذیه‌ای استفاده می‌شوند، اما مکمل‌های گیاهی اغلب به عنوان یک هدف دارویی استفاده می‌شوند. به عبارت دیگر، آن‌ها در واقع می‌توانند به درمان علائم درد کمر یا گردن شما کمک کنند.

انواع روش‌های طبیعی و گیاهی کمر درد


بسیاری از انواع روش‌های طبیعی و گیاهی کمر درد بر اساس تحقیقات انجام شده شامل موارد زیر می باشد:

دانه گیاه شاه بلوط برای کمردرد

درد در ناحیه کمر (ناحیه ساکرال یا ساکروایلی) که هنگام بلند شدن از حالت نشسته و نیز هنگام قدم زدن بدتر می‌شود، ممکن است با این روش درمانی تسکین یابد. شاه بلوط هندی مخصوصاً برای افرادی که کمردرد دارند و همچنین برای افرادی که مستعد ابتلا به احتقان وریدی و بواسیر هستند مفید است.

همیشه بهار کوهی

این روش درمانی باعث تسکین دردهای کمر و سفتی ناشی از فشار بیش از حد یا آسیب‌دیدگی جزئی می‌شود.

گیاه فاشرا

این درمان هنگامی که درد کمر حتی از کوچک‌ترین حرکتی تشدید شود موثر است. تغییر موقعیت، سرفه، چرخش یا راه رفتن ممکن است درد شدید و تیزبینی را به همراه داشته باشد. این روش درمانی می‌تواند برای کمردرد پس از آسیب و کمردرد در هنگام بیماری مفید باشد.

کالکاریا کاربونیکا   

این گیاه اغلب برای کمردرد و ضعف عضلات مفید است، به خصوص در فردی که دچار سرما خوردگی، ضعف عضلات یا اضافه وزن است و به راحتی به کمر او فشار وارد می‌شود. کمردرد مزمن و ضعف عضلانی ممکن است منجر به التهاب و درد شود که در اثر خشکی و سرماخوردگی تشدید می‌شود.

کالکاریا فسفریکا

سفتی و درد عضلات ستون فقرات و مفاصل به ویژه در گردن و قسمت فوقانی کمر ممکن است با این داروی گیاهی تسکین یابد. درد بیمار از حرکات کوچک و سرماخوردگی و همچنین در اثر فشار فشار بدتر می‌شود. سوزن سوزن شدن استخوان‌ها و احساس خستگی و ناراحتی اغلب در افرادی که به این درمان نیاز دارند دیده می‌شود.

نمک طعام

کمردردی که با دراز کشیدن روی سطح سفت یا فشار دادن یک جسم سخت (مانند بلوک یا کتاب) در برابر ناحیه دردناک بهبود می‌یابد، نشان از نیاز به این درمان دارد. این افراد غالباً محافظه‌کار یا رسمی به نظر می‌رسند، اما دارای احساسات شدیدی هستند که از دیگران پنهان می‌کنند. کمردرد ناشی از احساسات سرکوب شده، به ویژه احساسات صدمه‌دیده یا عصبانیت، ممکن است به نمک طعام پاسخ دهد.

کچوله یا جوزالقی

این گیاه دارویی برای گرفتگی عضلات یا دردهای تحریک کننده در قسمت پشتی موثر است. ناراحتی با سرماخوردگی باعث بدتر شدن این درد شده و گرما باعث برطرف شدن آن می‌شود. معمولاً شب‌ها درد بدتر می‌شود و ممکن است فرد برای چرخیدن . تغییر حالت در خواب مجبور به نشستن در رختخواب شود. کمردرد در هنگام یبوست و هنگامی که فرد احساس نیاز به تخلیه مدفوع را پیدا می‌کند، بیشتر می‌شود.

پیچک سمی

این درمان هنگامی که درد در هنگام حرکت اولیه بدتر باشد و با ادامه حرکت بهبود یابد می‌تواند برای درد در گردن و شانه‌ها و همچنین کمر مفید باشد. با وجود درد، دراز کشیدن و مدت طولانی ثابت ماندن برای بیمار دشوار است و اغلب در مورد آن نگران و بی‌قرار است. سوزش و سفتی در هوای مرطوب تشدید شده و با استفاده از گرما، حمام یا دوش و ماساژ از بین می‌رود.

گوگرد

این روش درمانی معمولاً زمانی انجام می‌شود که فرد مبتلا به کمر درد حالت سستی داشته باشد. کمر او ضعیف باشد و در اثر ایستادن در هر مدت زمانی و همچنین هنگام قدم زدن بدتر شود. گرما ممکن است درد و التهاب را تشدید کند.

کوهش سیاه (همچنین Actaea racemosa نیز نامیده می‌شود)

ممکن است درد و سفتی در قسمت فوقانی کمر و گردن و همچنین دردهای تحتانی، دردهایی که در قسمت تحتانی ران یا در باسن شما وجود دارد، با این روش درمانی تسکین یابد. غالباً برای درد کمر در دوران قاعدگی، همراه با گرفتگی، سنگینی و درد بسیار مفید است. فردی که به این روش درمانی احتیاج دارد به طور معمول خوش صحبت و پرانرژی است و هنگام بیماری دچار اضطراب یا افسردگی می‌شود.

دالكامارا

اگر درد کمر در هوای مرطوب و سرد همراه با ابتلا به سرماخوردگی یا بعد از خیس شدن و سرما خوردگی وجود داشته باشد، ممکن است این روش درمانی موثر باشد. در این دردها سفتی و لرز در پشت دیده می‌شود ، و درد معمولاً با راه رفتن بدتر می‌شود.

ایگنیشیا 

دردهای کمری مربوط به ناراحتی‌های عاطفی، به خصوص غم) اغلب به این درمان پاسخ می‌دهند. عضلات قسمت تحتانی کمر ممکن است دچار اسپاسم، و پیچ خوردگی، درد و گرفتگی اغلب در سایر نقاط بدن رخ می‌دهد.

کالیوم کربونیکوم

کالیوم کربونیکوم یک داروی هومیوپاتی برای درد کمر همراه با احساس خالی شدن زانوها است.

گل راعی  

این داروی هومیوپاتی درد پایین کمر را که همراه با درد تیز ضربان‌دار است، تسکین می‌دهد.

گیاه سداب 

این مورد برای تسکین کمردرد ناشی از بی‌تحرکی و یا تشدید شدن کمر درد در اثر عدم فعالیت استفاده می‌شود.

روغن ضروری اسطوخودوس

استنشاق اسانس اسطوخودوس می‌تواند به تسکین درد و اضطراب کمک کند.

اسانس اسطوخودوس می‌تواند به تسکین درد به طور طبیعی کمک کند. مردم از روغن اسطوخودوس برای تسکین درد، کمک به خواب و کاهش اضطراب استفاده می‌کنند.

شما می‌توانید از طیف وسیعی از روغن‌های ضروری اسطوخودوس را بصورت آنلاین خریداری کنید.

روغن اسانس نعناع 

روغن نعناع از گیاه Mentha piperita L. به دست می‌آید.

برخی تحقیقات نشان می‌دهد که گیاه نعناع دارای اثرات ضد التهابی، ضد میکروبی و تسکین دهنده درد است. ترکیبات فعال موجود در روغن نعناع شامل کارواکرول، منتول، و لیمونن است.

افراد غالباً از روغن ضروری نعناع رقیق شده به عنوان یک درمان موضعی استفاده می‌کنند، به این معنی که روغن رقیق شده را به ناحیه‌ای که احساس درد یا یا احساس اسپاسم دردناک و مشکلات مرتبط با آرتریت کمر وجود دارد، می‌مالند.

از قرار دادن روغن نعناع روی پوست ترک خورده و خشک خودداری کنید. این امر می‌تواند باعث بروز واکنش‌های آلرژیک شود. بنابراین قبل از استفاده از روغن نعناع روی ناحیه دردناک، آن را روی یک قسمت کوچک از بدن خود تست کنید. از روغن نعناع در حضور کودکان استفاده نکنید.

اسانس اکالیپتوس

روغن ضروری نهایی در لیست درمان‌های طبیعی برای تسکین درد، روغن اکالیپتوس است. این داروی گیاهی از گیاه اکالیپتوس گرفته می‌شود که ممکن است به کاهش درد، تورم و التهاب در بدن کمک کند.

از روغن اکالیپتوس در اطراف کودکان و حیوانات خانگی استفاده نکنید. اکالیپتوس می‌تواند باعث آسم شود. مهم است که قبل از استفاده موضعی آن را در روغن حامل رقیق کنید.

همچنین، اکالیپتوس نباید در جاهای عمومی استفاده شود. روغن ضروری اکالیپتوس در صورت بلعیدن سمی است. یک تست کوچک انجام دهید تا مطمئن شوید که پوست شما نسبت به اکالیپتوس بصورت موضعی واکنش نشان نمی‌دهد.

کپسایسین

افراد همچنین برای تسکین درد کمر طبیعی از کپسایسین موجود در فلفل قرمز استفاده می‌کنند. هنگامی که فرد این ماده گیاهی را به صورت موضعی استفاده می‌کند، می‌تواند باعث احساس سوزش خفیف یا احساس سوزن سوزن شدن شود.

کرم‌های موضعی کپسایسین نقش مهمی در کنترل درد دارند. بسیاری از محصولات تسکین دهنده درد حاوی کپسایسین هستند.

محققان هنوز مطمئن نیستند که چرا این ماده درد را تسکین می‌دهد، اما برخی بر این باورند که با تاثیر بر روی فیبرهای گیرنده درد باعث کاهش حساسیت پوست نسبت به درد می‌شود. اعصاب حامل سیگنال‌های درد هستند.

افراد می‌توانند طیف وسیعی از کرم‌های کپسایسین را بصورت آنلاین خریداری کنند.

زنجبیل 

خوردن زنجبیل ممکن است بهبود کمر درد را تسریع کند و التهاب را بعد از ورزش کاهش دهد.

زنجبیل ریشه‌ای است که به عنوان یک ضد درد طبیعی کمردرد عمل می‌کند.

زنجبیل ممکن است بهبود را تسریع کرده و التهاب مربوط به ورزش را کاهش دهد.

با اضافه کردن زنجبیل خام به اسموتی یا چای، زنجبیل را در رژیم غذایی خود بگنجانید. افراد همچنین می‌توانند از مکمل‌های زنجبیل که در فروشگاه‌های بهداشتی و به صورت آنلاین وجود دارد، استفاده کنند. با این حال، زنجبیل طبیعی و تازه سالم‌تر و دارای خاصیت بیشتری است.

همیشه قبل از مصرف مکمل جدید با پزشک خود مشورت کنید. مکمل‌های غذایی ممکن است عوارض جانبی داشته باشند و با داروهایی که در حال حاضر مصرف می‌کنید تداخل دارویی داشته باشند.

بابونه گاوی

بابونه گاوی که به آن بابونه گاو چشم یا گل مینا نیز گفته می‌شود، یک گیاه دارویی است. کاربردهای سنتی آن شامل درمان تب، سردردهای میگرنی، آرتریت روماتوئید، دندان درد، درد معده، و همچنین افزایش شیر مادر است.

بابونه گاوی حاوی ترکیباتی است که ممکن است التهاب و اسپاسم عضلات را کاهش دهد. برخی محققان معتقدند که ترکیبات فعال اصلی این گیاه شامل لاکتون‌های سسکویوترپن و فلاونوئیدها هستند.

بابونه گاوی می‌تواند عوارض جانبی مانند درد شکم، تهوع، استفراغ و افزایش خطر خونریزی را ایجاد کند. بنابراین مهم است که قبل از امتحان کردن این داروی گیاهی با پزشک خود مشورت کنید.

زردچوبه

کورکوما، ماده مؤثر در ادویه زردچوبه، دارای خواص تسکین‌دهندگی درد است.

عصاره کورکوما به اندازه ایبوپروفن برای درمان درد در درمان آرتروز کمر مؤثر است، در صورتی که فرد 4 هفته آن را مصرف کند.

زردچوبه همچنین یک داروی گیاهی رایج برای کاهش التهاب است. برای اینکه گیاه زردچوبه را به شکل طبیعی آن در رژیم غذایی خود قرار دهید، سعی کنید آن را به غذا، اسموتی یا آب میوه اضافه کنید.

آیا یوگا به عنوان یک درمان گیاهی برای کمردرد موثر است؟


تمرین یوگا ممکن است به درد کمر و گردن کمک کند. یوگا یک تمرین مراقبه بدنی است که می‌تواند راهی برای مدیریت طبیعی درد ایجاد کند.

مدیریت کمردرد اغلب شامل حرکات کششی و فیزیوتراپی است که یوگا آن را فراهم می‌کند.

این ورزش شامل تمرینات تنفسی، مراقبت از خود و تمرین‌های آرامش بخش است. بنابراین تمرین یوگا ممکن است درد ناشی از استرس یا اضطراب را تسکین دهد.

یوگا ممکن است به کاهش درد کمر و درد گردن کمک کند، اما شواهد کافی وجود ندارد که بتواند به سایر بیماری‌ها مانند سردرد، آرتروز یا فیبرومیالژیا کمک کند.
مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان