nothing-is-impossible

فروردین امسال بود که بیماری با درد پای راست به کلینیک مراجعه کرد ودرد بیمار یکماه بود که شروع شده بود و  رفته رفته  شدت علایم زیادتر شده بود  و در این مدت بیمار استراحت مطلق و درمانهای دارویی و فیزیوتراپی را یصورت کامل انجام داده بود . این آقای میانسال به امید فرار از انجام جراحی باز به کلینیک مراجعه نموده بود و از ابتدای ورود تقاضای انجام عمل بسته روی دیسک آسیب دیده اش را داشت. به گفته او دو نفر از بستگانش به کلینیک درد ماهان مراجعه کرده بودند و پس از ازون تراپی مشکلشان مرتفع شده بود.

22rTjt

به سراغ مدارکش رفتم و ام ار ای کمر را که حدود یک ماه پیش انجام شده بود دیدم. یکی از دیسکهای کمری دچار پارگی شدید شده بود و محتوی داخلی دیسک به داخل کانال ریخته بود .با نا امیدی ام ار ای را روی میز گذاشتم و گفتم این ام ار ای به نظر من نیاز به جراحی دارد .درست است که شما علایم ضعف حرکتی و اسفنگتری ندارید ولی شدت بیرون زدگی دیسک شما زیاد است و نیاز به عمل دارد . بیمار که از راه دوری آمده بود و درد زیادی داشت گفت : دکتر عزیز من اگر بمیرم عمل نمیکنم هر کاری خودتون میتونید انجام بدید . از من اصرار به عمل و از ایشان انکار … عاقبت گفتم من یک تزریق ترانس فورامینال در محل پارگی دیسک در اتاق عمل برایتان انجام میدهم به امید اینکه با کاهش التهاب فشار از روی دیسک برداشته شود و اگر این اتفاق افتاد شما بعد از چند روز آب درمانی را باید شروع کنید و تا جاییکه رفته رفته احساس بهبودی دارید صبر کنید.

شش ماه از آن روز گذشت و  در یک روز زیبای پاییزی بیمار من مجدد به کلینیک مراجعه کرد . بعد از احوالپرسی چون بعنوان معاینه بعد عمل مراجعه کرده بود اول ایشان را معاینه کردم و بعد سراغ پرونده اش رفتم  . علایم بیمار کاملا بهبود یافته بود . در حالیکه می خندید یک ام ار ای را از پاکت درد آورد و گفت :این مربوط به هفته گذتشته است . با دیدن ام ار ای متعجب شدم  فقط و فقط یک لبه کوچک از دیسک بدون فشار خاصی مشاهده میشد و دیسک کاملا ترمیم شده بود .

22ratl
بیمار نگاهی کرد و گفت : دکتر جان چطوره ؟ گفنتم بسیار عالی میتونی کارهای عادی رو آروم آروم شروع کنی . رو به من کرد و گفت : من پنج ماهه دارم روزی هشت ساعت کار میکنم. دیسکهای کمر مانند هر بافت دیگری در بدن قدرت ترمیم دارند ومهم این موضوعه که وقتی بیماری دچار دیسک شد بتونیم بدون جراحی از دردی که اون رو زمین گیر کرده نجات بدیم و آروم آروم فرصت بدیم تا قدرت ترمیم بدن کار خودش رو اتجام بده. برای یک بار دیگه واقعا به من ثابت شد  دیسکهای پاره شده قدرت ترمیم دارند وحتی اگر شدید هم باشند میتوانند کاملا ترمیم بشند .
مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان