• انجام عمل دیسک در چه مواردی بکار می‌رود؟


انجام عمل دیسک در چه مواردی بکار می‌رود؟

جواب: انجام این عمل در فتق یا بیرون زدگی دیسک به‌کار میرود. دیسک‌هایی به این روش پاسخ می‌دهند که کم آب نشده باشند و هنوز دچار پارگی نشده باشند. اساس درمان دیسک با لیزر، تبخیر آب داخل دیسک است.

  • آیا عمل دیسک با لیزر عوارضی را به‌همراه دارد؟


جواب: این عمل در صورتی که در اتاق عمل استریل و تحت فلورسکوپی و توسط فلوشیپ درد انجام شود آسیبی را برای دیسک با بافت‌های بدن ایجاد نمی‌کند. عدم رضایت این شرایط شانس عفونت داخل دیسک یا آسیب به عصب های کمری را زیاد می‌کند.

  • آیا احتمال عود این روش وجود دارد؟


جواب: احتمال عود در انجام عمل با لیزر، اوزون، درمان جراحی وجود دارد و با هم برابر است. رعایت ضرایط صحیح بهبودی تا چند ماه پس از بهبودی توسط بیمار در هر روش درمانی که اتخاذ شود قسمت بزرگی از درمان است.

  • هزینه انجام عمل دیسک با لیزر چقدر است؟


هزینه انجام عمل دیسک با لیزر چقدر است؟

جواب: با توجه با آن‌که در عمل دیسک با لیزر از فیبر نوری یک‌بار مصرف استفاده می‌شود و کیت‌های مخصوصی حهت این عمل لازم است هزینه کلی که بیمار جهت بستری و انجام عمل پرداخت می‌نماید تقریبا دو برابر هزینه اوزون تراپی است.(به سوالات اوزون تراپی مراجعه شود)

  • تفاوت عمل دیسک با لیزر با انجام لیزر درمانی که در کلینیک در چند جلسه انجام میگیرد چیست؟


جواب: عمل دیسک با لیزر یک نوع عمل بسته است که در اتاق عمل و با وارد کردن فیبر نوری داخل دیسک با یک بی‌حسی موضعی و به‌صورت سرپایی انجام می‌گیرد و به این روش قسمت داخلی دیسک تبخیر می‌شود. در لیزر درمانی با لیزرهای پرتوان دستگاه‌های لیزر شبیه آن‌چه در فیزیوتراپی است بدون وارد کردن به داخل بدن از سطح خارجی پوست نور لیزر به ستون فقرات تابانده می‌شود و کاهش التهاب و افزایش بازسازی سلول‌های آسیب‌دیده را تحریک می‌نماید. این‌کار با انجام عمل دیسک با لیزر متفاوت است.

فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان